Co to jest szlaban?

Szlaban parkingowy to urządzenie mechaniczne powszechnie stosowane w systemach parkingowych. Przeznaczony jest to ograniczenia wjazdu na dany teren osób nieupoważnionych. W DEJW zamówisz szlaban parkingowy ręczny, półautomatyczny i szlaban na rogatkach.

Budowa i działanie szlabanów

Szlaban składa się z silnika przekładni oraz sterownika. Szlabany parkingowe produkcji Dejw doskonale współpracują z systemami parkingowy produkowanymi również przez firmę Dejw.

Najczęściej szlaban parkingowy współpracuje z bileterka oraz terminalem wyjazdowym.

Średni czas podnoszenia szlabanu Jowix firmy Dejw to ok 1,5 sekundy. Szlabany parkingowe ręczne, szlabany na rogatkach znajdują zastosowanie również w pracy autonomicznej bez systemu, w takim przypadku szlaban parkingowy może być podnoszony poprzez wysterowanie sygnału otwarcia z pilota, lub telefonu GSM.

Jak działają szlabany parkingowe ręczne?

Szlabany parkingowe ręczne są urządzeniami przeznaczonymi do ograniczenia ruchu na mało uczęszczanych przejazdach, np. wjazd na niewielki parking lub rzadko uczęszczana droga.

Działanie szlabanu ręcznego wygląda następująco; użytkownik jest wyposażony w klucz a każdy szlaban w swoim korpusie posiada zamek mechaniczny blokujący ramie w dwóch położeniach, otwartym i zamkniętym. Użytkownik otwiera ramie poprzez przekręcenie klucza i ręczne podniesienie ramienia. Podniesione ramie możemy zablokować w pozycji pionowe. Zamknięcie odbywa się analogicznie tylko w przeciwnym kierunku.

Szlaban ręczny możemy dodatkowo wyposażyć w słupek zamykający z zamknie. Dzięki takiemu rozwiązaniu szlaban jest dobrze zabezpieczony przed próbą wyłamania ramienia. Ramę można zblokować zarówno w słupku zamykającym jak i korpusie szlabanu. Powyższe rozwiązanie powoduje, iż szlaban ręczny firmy Dejw jest najlepszym urządzeniem w swojej klasie, dostępnym na rynku polskim. Jego konstrukcja łożyskowany wałek jak i sprężyna wyważająca powodują, iż szlaban ręczny to urządzenie bezpieczne oraz wygodne w użytkowaniu.

Zamów szlabany DEJW: szlaban ręczny, półautomatyczny, na rogatkach!

Do wyboru szlabany ręczne i podnoszone przez wysterowanie sygnału otwarcia z pilota lub telefonu GSM.

Co to jest szlaban?